YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

Su yumuşatma sistemleri zamanlı olarak ayın ya da haftanın istediğiniz gün ve saatinde hiçbir müdahale gerektirmeden yenileme işlemini otomatik olarak yerine getirmektedir. Zaman kontrollü olarak doyuma ulaşan reçine, tuzlu su ile rejenerasyona girerek Mg (Magnezyum) ve Ca (Kalsiyum) iyonlarından temizlenir.

Debi kontrollü yumuşatma sistemleri geçen su miktarını cihaz üzerinde bulunan bir sayaç vasıtası ile ölçümleyerek daha önceden programlanmış rejenerasyon işlemine tabi tutar. Doyuma ulaşan reçine debi kontrollü olarak tuzlu su ile rejenerasyona girerek, kalsiyum ve magnezyum iyonları sudan uzaklaştırılır.

Tandem tip cihazlar aralıksız 24 saat yumuşak su gereksinimi olan tesisler için idealdir. Sistem üzerinde; iki adet reçine kolonu, katyonik reçineleri, otomatik valfler ve tuz tankı bulunur. Tandem (Dublex Sistem) su yumuşatma sistemlerinde otomatik valfler debi kontrolünü baz alarak çalışır. Servisteki reçine tankından belirli debide su geçtiğinde otomatik olarak rejenerasyona geçer, diğer tank ise servis konumuna geçerek tesisata yumuşak su vermeye devam eder. Bu sayede insan müdahalesine ihtiyaç duymaksızın ve rejenerasyon işlemleri için proses durmadan günün 24 saati kesintisiz yumuşak su üretmiş olur.

 

Kullanım Alanları:

 

Endüstriyel Suların Arıtım AşamalarındaRestaurantlarAraba Yıkama Tesisleri
Villalar, Apartmanlar, OkullarBuz MakineleriÇay, Kahve
HastanelerÇamaşırhanelerCola Makineleri
OkullarLaboratuarlarBoiler, buhar kazanı ÖNCESİ

 

Yumuşatma Sistemleri
Kuzey Arıtma

Ayrıcalıklı olmanın firmalar için en önemli konu haline geldiği günümüzde KUZEY ARITMA ’nın hedefi; iş ortaklarından gelebilecek talep ve siparişlere, teknik yeterliliği sayesinde anında cevap verebilen bir firma olarak; kararlı büyümektir.

Hızlı, genç, samimi, işine vakıf, öğrenmeye ve öğretmeye açık bir ekip ile 2005 yılı itibari ile kazandığı tecrübeleri müşterilerine faydalı olacak şekilde aktararak büyümeye devam ediyor

KUZEY ARITMA kendini sürekli geliştirerek, kalite standartlarından ve prensiplerinden ödün vermeden,yüksek standartlar belirlemekte ve sürekli olarak daha iyisini yapmak için çaba göstermekteyiz. En iyi ürün ve hizmet kalitesine ulaşmak için çalışmaktayız.

devamı...

Konteyner Tipi Su Arıtma Sistemleri
Konteyner tipi ters ozmos sistemleri; tek konteyner içerisinde arıtma sistemini içeren tüm ekipman...
Su Yumuşatma ve Kazan Besleme Suyu
Suyun sertliğine neden olan katyon ve bunlarla aynı dengede bulunan anyonlardır Genel anlamda sert s...

HİZMETLERİMİZ Kuzey Arıtma

Kuzey Arıtma
Kuzey Arıtma
Kuzey Arıtma
Kuzey Arıtma
Kuzey Arıtma
Kuzey Arıtma
Kuzey Arıtma
Kuzey Arıtma
Kuzey Arıtma
Kuzey Arıtma
Kuzey Arıtma
Kuzey Arıtma

REFERANSLARIMIZ

Portekiz Projesi

Portekiz Projesi

120 ton/gün canlı hayvan gemisi için deniz suyu arıtma sistemi...
İzmit Projesi

İzmit Projesi

8 ton/h kazan besleme suyu (Kum Filtresi +Karbon Filtresi + Tandem Yumuşatma) 1 ton/h türbin besleme saf su sistemi (Ters Ozmos + EDI Sistemi)...
İstanbul Projesi

İstanbul Projesi

80 ton/h lik su yumuşatma sistemi...

Yumuşatma Sistemleri

Addurl.nu